Witamy na stronie Songo
Wyślij wiadomość : cpzpsongo@gmail.com
Witamy na stronie Songo
Wyślij wiadomość : cpzpsongo@gmail.com

Tu jesteśmy

42-714 Tanina

Pon - Sob

8:00 - 16:00

Zadzwoń

+48 601 303 745

GPR OSP Solarnia

Posłuchaj wywiadu :

 

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Solarnia.

Aby zobaczyć materiał, kliknij na okno poniżej :

 


 

Trochę o nas :

OSP Solarnia znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. W skład naszej jednostki wchodzi Grupa Poszukiwawczo–Ratownicza OSP Solarnia. Posiadamy również Panel Ratownictwa Wysokościowego umożliwiający uczestnictwo w akcjach ratowniczych z wykorzystaniem technik alpinistycznych. Terenem naszego działania jest cały kraj, w szczególności północ województwa śląskiego. Problem zaginięć jest przedmiotem ożywionej debaty publicznej, zarówno ze względu na skalę jak i wrażliwy charakter zjawiska. Jak wynika ze statystyk KGP, każdego roku w Polsce ginie ok. 17 – 20 tys. osób. Szczególnie niepokojące dane sygnalizują, że od trzech lat liczba zaginięć wzrasta co roku o kolejne 2 tys.

W naszej Sekcji przygotowujemy obecnie 12 zespołów pies – ratownik, niezbędnych przy poszukiwaniach terenowych i gruzowiskowych.

Trenerem grupy jest utalentowana przewdoniczka psa poszukiwawczo-ratowniczego – Monika Mucha.

Szkolenie psów jest długotrwałe i kosztowne, trwające minimum 2 lata. Szkolenie ratowników również wymaga zaangażowania środków w niezbędny sprzęt oraz wyjazdy. Aby nieść pomoc w sposób profesjonalny uczestniczymy w specjalistycznych szkoleniach, manewrach oraz ćwiczeniach podnosząc nasze kwalifikacje. Stale dostosowujemy i modernizujemy nasz sprzęt, tak aby móc skuteczniej ratować ludzkie życie. Dysponujemy dwoma samochodami lekkimi i jednym średnim, w tym jednym do prowadzenia sztabu podczas akcji poszukiwawczej.

Od początku powstania grupy czynnie uczestniczymy w akcjach poszukiwawczych dysponowani przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej. Podczas prowadzonych poszukiwań wspiera nas Komenda Wojewódzka i Powiatowa PSP, Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu oraz Fundacji ITAKA. Trudnością jaką spotykamy jest konieczność finansowania naszej działalności poprzez środki prywatne. Ratownicy z naszej OSP zrzekli się na rzecz jednostki z przyjmowania ryczałtu za akcje i tym samym działają obecnie w pełni bezinteresownie. Pieniądze z tego tytułu przeznaczamy na działalność statutową.

Jesteśmy też głównymi organizatorami Ogólnopolskich Zawodów Psów Ratowniczych o Puchar Zaginionego Grzybiarza.

Nasze zespły, celem zdobywania doświadczenia i nauki, biora udział w zawodach psów ratowniczych w kraju i za granicą odnosząc wielkie sukcesy !!!


NASZ SAMOCHÓD SZTABOWY :


SPONSOREM I PARTNEREM STRATEGICZNYM NASZEJ GRUPY JEST DELIKAN POLSKA

Psy pracujące w Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Solarnia są karmione wysokiej jakości pokarmem firmy DELIKAN

Kliknij logo a przekierujesz się na stronę sprzedawcy :

 

NASZE ZESPOŁY RATOWNIK-PIES :

 

TRENINGI GPR OSP SOLARNIA :

 

POKAZY PRACY ZESPOŁÓW RATOWNICZYCH GPR OSP SOLARNIA :