Witamy na stronie Songo
Wyślij wiadomość : cpzpsongo@gmail.com
Witamy na stronie Songo
Wyślij wiadomość : cpzpsongo@gmail.com

Tu jesteśmy

42-714 Tanina

Pon - Sob

8:00 - 16:00

Zadzwoń

+48 601 303 745

Resocjalizacja

Posłuchaj podcastu o roli terapeutycznej psów w Zakładzie Karnym (kliknj w tekst)

 

Centrum Pracy z Psem „SONGO” uczestniczy w programie resocjalizacji osadzonych w Zakładzie Karnym w Lublińcu z użycem psów, organizujemy też kursy z zakresu opieki nad psami, ich szkolenia, wychowania i wiele innych mających na celu zdobywanie nowych kompetencji zawodowych przez osadzone.

Programy te sprzyjają resocjalizacji skazanych kobiet poprzez kontakt z psem podnoszący kompetencje społeczne, w zakresie przeciwdziałania agresji i przemocy, sprzyjający przygotowaniu do readaptacji społecznej.

Główne założenia tego rodzaju oddziaływań polegają na budowaniu prawidłowych relacji z psem, budowaniu poczucia więzi, odpowiedzialności za istoty żywe oraz odczuciu satysfakcji w celu ułatwienia pokonywania oporów przed nawiązywaniem kontaktów z innymi, zmniejszenia konfliktów w grupie współ-osadzonych a także konstruktywnego wypełniania czasu wolnego.

Bezpośredni kontakt z psem ma służyć także zmniejszeniu napięć i negatywnych emocji wśród kobiet odbywających karę pozbawienia wolności w oddziale terapeutycznym oraz w systemie programowego oddziaływania w oddziale półotwartym i otwartym, aby lepiej funkcjonowały w warunkach izolacji penitencjarnej.


Miałem przyjemność opowiadać o naszych programach resocjalizacji podczas pierwszej w Polsce konferencji na temat użycia psów terepeutycznych w warunkach izolacji penitencjarnej.


Za swoją pracę zostaliśmy wyróżnieni podczas III Lublinieckiej Gali Wolontariatu.


W miesięczniku „Przyjaciel Pies” (kwiecień 2017) znajduje się reportaż na temat mojej pracy w Zakładzie Karnym.


Kolejny atrykuł którego bohaterkami są osadzona Sabina oraz jej pies terapeutyczny Rishka – moje podopieczne z Zakłądu Karnego w Lublińcu ukazał się w Gazecie Wrocławskiej oraz w Angorze i w kobiecym czasopiśmie „Cała Ty” .